Zginęła kobieta wepchnięta pod pociąg metra

W poniedziałek po południu na ruchliwej stacji Times Square, 49-letnia pasażerka została wepchnięta pod nadjeżdżający pociąg. Kobieta zginęła na miejscu. Sprawczynię ataku aresztowano.

Do zdarzenia doszło ok. 1:20 po południu. 49-letnia kobieta, której personaliów nie ujawniono została celowo zepchnięta na tory, tuż pod nadjeżdżający pociąg linii 1. Maszynista nie zdążył wyhamować, kobieta poniosła śmierć na miejscu. Jej ciało zostało zmasakrowane.

Sprawczynią ataku okazała się 30-latka, także mieszkająca na Queensie. Została zatrzymana na miejscu. Policji wskazali ją pasażerowie będący na peronie. O tym, że celowo popchnęła ona kobietę na tory mówiły również osoby jadące pociągiem.

Policja analizuje dostępne zapisy wideo, z wstępnych ustaleń wynika, że atak był całkowicie niespodziewany, nie poprzedziła go żadna kłótnia. Kobiety najprawdopodobniej się nie znały.Sprawczyni, Melanie Liverpool-Turner, została aresztowana, wkrótce potem oskarżono ją o morderstwo z premedytacją. Jak mówi policja kobieta jest niestabilna emocjonalnie.

Times Square to jedna z najruchliwszych stacji nowojorskiego metra. Codziennie korzystają z niej setki tysięcy pasażerów.

Wypadki wepchnięcia pasażerów pod nadjeżdżające pociągi nie zdarzają się często, jeśli już jednak do nich dochodzi kończą się śmiercią ofiar.

Ostatnio w 2012 roku taki los spotkał Ki-Suck Hana z Queensu, który został wepchnięty pod pociąg również na Manhattanie.

www.greenpointpl.com

logo-GPL

nasza-unia-250px

Adobe Photoshop PDF

Leave a Reply