W piątek odbędzie się pogrzeb Muhammada Alego

W najbliższy piątek 10 czerwca, Muhammad Ali wyruszy w ostatnią drogę. Pogrzeb “Największego” odbędzie się w Lousville w stanie Kentucky.

Dzień wcześniej będzie miała miejsce prywatna ceremonia dla rodziny pięściarza. W piątek trumna zostanie przeniesiona przez ulice jego rodzinnego miasta. Pochód zostanie zorganizowany tak, “aby każdy miał okazję do pożegnania”, poinformował Bob Gunnell, rzecznik rodziny Alego. Podczas uroczystości głos mają zabrać m.in. były prezydent Stanów Zjednoczonych Bill Clinton, aktor Billy Crystal i dziennikarz Bryant Gumbel.

Zmarły w piątek w wieku 74 lat Ali spędził ostatnie godziny życia otoczony przez bliskich. “Nie cierpiał” – stwierdził Gunnell. Jak powiedział, przyczyną zgonu był wstrząs septyczny. W czwartek pięściarz trafił do szpitala w Arizonie z problemem dotyczącym układu oddechowego.

Według jednej z córek Alego serce mistrza biło jeszcze przez 30 minut po tym, jak przestały pracować inne organy. “Nikt nigdy nie widział czegoś takiego” – stwierdziła Hana Ali. Określiła to jako “świadectwo siły jego ducha i woli”.

bk

logo-GPL

nasza-unia-250px

APN-300x300-0416-Sentra

APN-300x300-0416-Altima

Leave a Reply