Trzy stany, które zweryfikują sondażową przewagę Clinton

Mniej niż 10 godzin pozostało do zamknięcia pierwszych lokali wyborczych w USA. Noc wyborcza przyniesie weryfikację sondaży i tego, czy sondaże w USA rzeczywiście oddają polityczną rzeczywistość. Hillary Clinton jest faworytką w prognozach analityków.

Oto trzy stany, które pokażą, czy sondaże w USA rzeczywiście oddają polityczną rzeczywistość.

Wirginia. Hillary Clinton od tygodni ma tutaj bezpieczną przewagę. Stacje telewizyjne nie podadzą od razu, kto wygrał ten stan. Ale im dłużej nie będzie tu rozstrzygnięcia, tym bardziej może okazać się, że sondaże przedwyborcze nie były dokładne.

Pensylwania. Sztab Hillary Clinton zorganizował tu ostatni duży wiec kampanii z udziałem Billa Clintona, Baracka Obamy i jego żony. To właśnie tu koncentrowała się aktywność jej sztabu w ostatnich dniach. Clinton miała kilkupunktową przewagę w ostatnich sondażach.

Michigan. Michigan to stan bez dużej populacji Latynosów, w którym Clinton nie wygra bez mobilizacji Afroamerykanów w dużych miastach. Tu wynik poznamy najwcześniej.

Prognozy wskazują, że Hillary Clinton ma większe szanse na zwycięstwo. Ale im dłużej potrwa noc wyborcza bez rozstrzygnięcia w tych trzech stanach, tym większe szanse że 45. prezydentem będzie Donald Trump.

bk

logo-GPL

nasza-unia-250px

Adobe Photoshop PDF

Leave a Reply