Trzy dolary za przejazd metrem?

MTA

Metropolitan Transportation Authority, agencja odpowiadająca za transport publiczny w metropolii nowojorskiej, proponuje podwyżki. Jednorazowy przejazd metrem lub autobusem ma kosztować 3 dolary. Zdrożeją również tunele i mosty.

MTA rozważa dwa warianty podwyżki cen. W pierwszym jednorazowy przejazd metrem lub autobusem wzrósłby z obecnych $2,75 do $3. Wraz z wprowadzeniem podwyżki podniesiony zostałby również bonus za karty wielokrotnego przejazdu, z obecnych 11 proc. do 16 proc.

Drugi wariant zakłada utrzymanie ceny $2,75 lecz obniżenie bonusa na kartach wielokrotnych do 5 proc., w przypadku gdy płacący kupują kartę za co najmniej $5,50.

Oba warianty zakładają, że cena tygodniowej karty wzrośnie o $1 do 32 dol., a cena karty miesięcznej o $4,50 do 121 dol.

Podwyżka za przejazdy mostami i tunelami w metropolii nowojorskiej wynieść miałaby 4 proc.

MTA co roku systematycznie podnosi opłaty i systematycznie spotyka się ze sprzeciwem pasażerów, którzy narzekają, że pomimo coraz wyższych cen jakość usług spada, metro często się spóźnia, dochodzi do licznych awarii, a pociągi są przepełnione.

Proponowane podwyżki miałyby wejść w życie w przyszłym roku. Władze MTA będą głosować nad ich zatwierdzeniem w styczniu 2017 r. Do tego czasu trwać mają społeczne konsultacje w tej sprawie.

www.greenpointpl.com

logo-GPL

nasza-unia-250px

Adobe Photoshop PDF

Leave a Reply