Styczeń – miesiąc rozwodów?

Marriage

W ciągu ostatnich lat wśród adwokatów zajmujących się sprawami rozwodowymi styczeń otrzymał nieformalną nazwę miesiąca rozwodów.

Analitycy przebadali pozwy rozwodowe składane w Stanach Zjednoczonych od 2008 do 2012 roku i okazało się, że najwięcej z nich złożonych było w miesiącach: styczniu i marcu. Portal „findlaw.com” potwierdził, że najczęściej wyszukiwaną frazę „prawo rodzinne”, „rozwód”, „ prawna opieka nad dziećmi”, odwiedzający portal wklepują w klawiaturę w grudniu i w styczniu.

Miles Mason- prawnik zajmujący się rozwodami uważa, że ludzie nie chcą się rozwodzić przed końcem roku, bo są Święta i nie chcą psuć dalszej rodzinie świątecznej atmosfery, dlatego składają pozwy rozwodowe w styczniu, lub w styczniu umawiają się na pierwsze konsultacje z prawnikiem i w marcu składają pozew rozwodowy w sądzie.

Innym powodem, składania pozwów rozwodowych na początku roku są podatki. Małżeństwa najczęściej rozliczają się wspólnie i chcą dotrwać razem do końca roku, aby jeszcze za miniony rok złożyć wspólne oświadczenie podatkowe.

Jak mówi psychiatra i autor książki „The Inteligent Divorce” Mark Banschick – początek roku jest dla wielu ludzi okresem nowego początku, podejmowania decyzji, wprowadzania zmian.

Psycholożka zajmująca się rozwodami – Susan Pease, jest zdania, że rozwód jest bolesnym i niełatwym doświadczeniem i nigdy nie ma „dobrego czasu, czy momentu” na rozwód.

MPE

Leave a Reply