Rozdzielone przez adopcję siostry odnalazły się po latach

Rozdzielone przez adopcję kobiety płakały ze szczęścia. Mają nadzieję, się kiedyś zobaczyć.

W artykule z czerwca ubiegłego roku opisywaliśmy historię 3 letniej Kingi Edyty adoptowanej w 2001 roku przez polską rodzinę z USA. Jej siostra Jadwiga Tkacz prosiła o pomoc w jej odnalezieniu.
– Postanowiłam znaleźć Kingę w dniu kiedy skończyła 18 lat. Przez ten cały czas myślałam o niej codziennie. Bardzo tęskniłam. Marzyłam by się z nią spotkać. Kiedy była adoptowana ja miałam 16 lat. Nasza mama miała problemy z alkoholem. Zmarła 3 lata temu- mówiła pani.

Jej adoptowana siostra urodziła się 23 lipca 1998 roku w Warszawie. Trafiła do warszawskiego Domu Dziecka. Pani Jadwiga miała informacje, że jej siostra w USA ma na imię Kathy. A jej rodzice adopcyjni to państwo Alicja i Stanley Kopec. Poszukiwania zajęły Jadwidze kilka miesięcy. Ale udało się!
– Miałam z internetu kilka namiarów telefonicznych na rodzinę Kopec. Ale nigdy nie były one sprawdzone. Pomogła mi reporterka amerykańskiego Super Expressu Pani Marta Rawicz. Pewnego dnia zadzwoniła w moim imieniu pod jeden z numerów telefonów w New Jersey. I potwierdziła, że są to dobre namiary.

Zdecydowałam się zadzwonić 11 lutego. Telefon odebrała babcia Kingi. Po czym poprosiła siostrę do telefonu. Kiedy się przedstawiłam siostra zaniemówiła. Po chwili ciszy powiedziałam jej, że prawdopodobnie jest moją siostrą, której szukam. Zaczęłyśmy płakać ze szczęścia.- wspomina ze łzami w oczach Jaga. Dodaje też, że Kinga wiedziała, że była adoptowana. Ale nie miała żadnych informacji o swej rodzinie z Polski.
– Próbujemy nadrobić te wszystkie stracone lata. Mamy ze sobą kontakt przez Skype. Kinga jest do mnie bardzo podobna. Jestem z niej dumna. Doskonale mówi zarówno po polsku jak i angielsku. Bardzo dobrze się uczy. Gra na instrumentach. Mam ogromną nadzieję, że kiedyś spotkamy. Jestem bardzo szczęśliwa.- kończy Jadwiga.

tekst MJR
fot archiwum

Leave a Reply