Reklamy Super Bowl

Super Bowl, czyli final ligii NFL, to najważniejsze sportowe wydarzenie w USA, które co roku gromadzi przed telewizorami wielomilionową widownię. Tę sytuację wykorzystują reklamodawcy. Spoty, które emitowane są w przerwach meczu, przygotowuje się zwykle specjalnie na Super Bowl.

W tym roku za 30 sekundowy spot trzeba zapłacić 5 milionów dolarów.

Chetnych nie brakuje. Po raz dziewiąty swoje rekalmy podczas Super Bowl zaprezentuje Audi. Bud Light szczyci się tytułem najlepiej sprzedającego się piwa w USA również zostanie wyemitowany podczas Super Bowl. 60-sekundowa reklama w tym roku ma hasło “popularne wśród przyjaciół”.

Budweiser w tym roku opowie historię współzałożyciela tej marki – Adolfa Buscha, który przyjechał w 1857 roku z Niemiec do St. Louis w Stanach Zjednoczonych. Jednak szef marketingu firmy zaznaczył, że Budweiser nie zamierzał w ten sposób odnosić się polityki imigracyjnej.

Ford wraca z reklamą na Super Bowl po trzech latach przerwy. 90-sekundowy spot zostanie wyemitowany tuż przed rozpoczęciem meczu i będzie opowiadać o tym, jak Ford może pomóc ludziom, którzy nie lubią stać w miejscu.

Firma hostingowa GoDaddy zaoferuje swój nowy produkt – GoCentral. Za pomocą zabawnego spotu wraca na Super Bowl po roku przerwy.

Kia zaprezentuje swój nowy samochód Niro. W 60-sekundowym spocie zagrała aktorka Melissa McCarthy.

Lexus potwierdził w komunikacie prasowym, że w spocie pojawi się nowy Lexus LS i LCS. 30-sekundowa reklama zostanie opowiedziana przez Minnie Driver.

Gwiazdą przerwy Super Bowl i gwiazdą reklamy Tiffany’ego będzie w tym roku Lady Gaga. Bedzie to pierwsza reklama firmy od 20 lat.

To oczywiście nie jedyni reklamodawcy niedzielnego wieczoru.

Dziesiątki reklam zobaczymy w niedziele 5 lutego w trakcie meczu Atlanta Falcons oraz New England Patriots w Houston w Teksasie.

Leave a Reply