Polska noc NBA w Waszyngtonie

 Kibice NBA w Waszyngtonie po raz 6. uczestniczyli w “Polskiej Nocy”.

Na parkiecie zmierzyły się drużyny Washington’s Wizards i New Orlean’s Pelicans. Wizards pokonali u siebie Pelicans 105 do 91.

W trakcie wieczoru zaprozentowano video z przesłaniem od polskiego prezydenta wraz z osobnym listem dla Gortata, które przywiózł do Stanów Zjednoczonych prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

Z każdym rokiem inicjatywa „Polskiej Nocy” w Waszyngtonie otrzymuje bogatszą oprawę i cieszy się coraz większą popularnością. Tradycją wieczoru jest udział na trybunach tysięcy Polaków mieszkających w USA a także znanych w Stanach Zjednoczonych osobistości polskiego pochodzenia.

W tym roku w imprezie uczestniczyli: Juliusz Kulski, który brał udział w Powstaniu Warszawskim, Janusz Raczy, uczestnik misji w Iraku, Andrzej Sinkiewicz, który walczył w Afganistanie i w Iraku, Natalia Ambrozińska, która straciła męża w Afganistanie i pięć lat temu rozpoczęła karierę wojskową.
Marcin Gortat zadbał, aby podczas meczów na telebimie w hali widowiskowo-sportowej Verizon w Waszyngtonie pokazały się fakty i ciekawostki o Polsce.

W hali Verizon w Waszyngtonie była również aktorka Alicja Bachleda-Curuś oraz Joanna Jędrzejczyk mistrzyni sportów walki i Adrian Meronk, wschodząca gwiazda zawodowego golfa. Koszykarzy z “Wizards” do boju zagrzewały cheerleaderki z Wrocławia.

Leave a Reply