Polish Heritage Night: Polska noc w NBA

Gortat

Marcin Gortat, podczas organizowanej przez siebie “Polskiej Nocy”, zdobył 12 punktów i miał 17 zbiórek, a jego Washington Wizards w meczu koszykarskiej ligi NBA pokonali u siebie New Orleans Pelicans 105:91. “Czarodzieje” wygrali siódme spotkanie z rzędu.

“Polską Noc” Gortat organizował już po raz szósty. Przy jej okazji mecz z trybun ogląda kilkusetosobowa grupa Polaków. W tym gronie są specjalnie zaproszeni przez Gortata goście. Tradycyjnie nie zabrakło weteranów wojennych oraz znanych osobistości, wśród których była aktorka Alicja Bachleda-Curuś. W przerwie natomiast zaprezentowały się cheerleaderki z Wrocławia. Wszystko po to, aby Amerykanom przybliżyć polską kulturę.

“Czarodzieje”, po słabym początku sezonu, od grudnia systematycznie pną się w zestawieniu. Z bilansem 30 zwycięstw oraz 20 porażek zajmują trzecie miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Kolejny mecz rozegrają w poniedziałek, kiedy we własnej hali zmierzą się z broniącymi tytułu i prowadzącymi w zestawieniu Cleveland Cavaliers (33-15). Drużyny te rozdziela ekipa Boston Celtics (32-18).

BK

Leave a Reply