Obama bierze 400 tys. dolarów za wywiad

Były prezydent USA Barack Obama został skrytykowany za to, że udzielił wywiadu na tle reklam telewizji A&E Networks, za co dostał 400 tys. dol.  Za taką samą kwotę ma wygłosić przemówienie na Wall Street.

Obama udzielił ponad 90-minutowego wywiadu przed hotelem The Pierre w Nowym Jorku na tle reklam telewizji kablowej A&E Networks.

Barack Obama za 400 tys. dolarów zgodził się wygłosić przemówienie na wydarzeniu z branży ochrony zdrowia, które odbędzie się we wrześniu i jest sponsorowane przez bank Cantor Fitzgerald.

Senator z ramienia Demokratów Elizabeth Warren poproszona  o komentarz w tej sprawie w programie radiowym Sirius XM wyraziła zaniepokojenie.

Rzecznik byłego prezydenta podkreślił, że Obama pozostaje wierny swoim wartościom, i dodał, że branie pieniędzy od banków z Wall Street nie jest tym samym, co bycie przez nich kupionym.

Przypomniał, że dzięki honorariom od bankierów w 2008 roku Obama zebrał rekordowe sumy z Wall Street na swoją kampanię prezydencką i pomimo tego – jako prezydent – zaakceptował restrykcyjne reformy sektora bankowego.

Były prezydent będzie miał okazję podzielić się swoim zmieniającym się podejściem do kwestii powiązań wielkich pieniędzy z polityką w pamiętnikach, na napisanie których podpisał już kontrakt wartości 60 mln dolarów.

PAP

Leave a Reply