Dlaczego unia kredytowa? Zastanawialiście się kiedyś czym rożni się unia kredytowa od banku i dlaczego warto zostać jej członkiem? Poniżej kilka argumentów.

baner-nasza-unia

Masz lepsze warunki finansowe

Unia kredytowa jest organizacją non-profit, dzięki czemu oferuje korzystniejsze produkty finansowe niż banki komercyjne, które myślą w kategoriach wypracowania jak największego zysku, o który stale zabiegają akcjonariusze.

Check-in 500Jesteś współwłaścicielem

Właścicielami unii kredytowej są wszyscy jej członkowie, którzy mają prawo głosować, wybierać Członków Rady Dyrektorów, która nadzoruje działalność operacyjną i ustanawia kierunek strategiczny na przyszłość. Obowiązuje zasada: każdy członek ma jeden głos. W banku właścicielem jest zazwyczaj wąska grupa akcjonariuszy, wśród której nie wszyscy mają prawo głosowania. Akcjonariusze posiadający prawo do głosu podejmują decyzje w zakresie przepisów operacyjnych.

Wspierasz lokalną społeczność

Unia jest częścią społeczności, której służy. Z wypracowanego zysku korzystają wszyscy członkowie, a także reprezentowana przez nich okoliczna społeczność, w tym organizacje świadczące usługi dla tej społeczności (szkoły, parafie, harcerze, organizacje studenckie, itp.). Bank jest w małym stopniu zainteresowany tym, jak prosperuje lokalna społeczność. Działalność banku koncentruje się na wypracowaniu jak największego zysku dla akcjonariuszy, którzy rzadko mieszkają w jego sąsiedztwie.

[srp post_limit=’25’ post_offset=’0′ post_random=’no’ widget_title_hide=’yes’ category_include=4038]