Nasz rodak groził prezydentowi USA

Joseph Jakubowski

Joseph Jakubowski ukradł broń. A następnie napisał 161 stronicowy manifest, w którym deklarował, że zaatakuje urzędy państwowe i Biały Dom.

Od ponad tygodnia FBI i policja w Wisconsin poszukuje intensywnie uzbrojonego 32-latka, który ukradł nieznaną ilość broni. Między innymi karabinów maszynowych ze sklepu w Janesville, 70 mil na południowy zachód od Milwaukee.

Jakubowski zabrał też kamizelkę kuloodporną i hełm. A jego spalony samochód znaleziono w pobliżu sklepu z bronią. Do rabunku doszło o godzinie 2 am. w nocy we wtorek 4 kwietnia. Za 32-latkiem trwa prawdziwy pościg. Tropi go co najmniej 150 oficerów policji. Wydano także za nim listu gończego. Policja otrzymała blisko 320 wskazówek o jego miejscu pobytu, ale jak na razie nie wiadomo gdzie przebywa. I kiedy oraz kogo zaatakuje. Nasz rodak napisał specjalną odezwę na 161 stron, w której groził prezydentowi Donaldowi Trumpowi. Zapewniał także, że być może zaatakuje urzędy federalne i stanowe. Joseph Jakubowski ma już na swoim koncie wykroczenia drogowe oraz próbę zaatakowania funkcjonariusza.

Miejmy nadzieję, że wkrótce wpadnie w ręce policji i nie zdąży spełnić swoich deklaracji.

Tekst MJR
Fot archiwum policji

Leave a Reply