John Shimkus: “Dlaczego mężczyźni mają płacić za opiekę prenatalną?”

John Shimkus

Republikański reprezentant stanu Illinois w Izbie Reprezentantów John Shimkus nie rozumie dlaczego mężczyzni powinni płacić za opiekę prenatalną.

Kontrowersyjne pytanie, padło podczas jednej z wielu republikańskich debat w Kongresie, dotyczących planu zniesienia obowiązującego obecnie systemu ubezpieczeń Obamacare (Affordable Health Care Act). Michael Doyle z Pensylwanii, poprosił Reprezentanta Oklahomy Markwayne Mullina, aby ten wyjaśnił, co miał na myśli, kiedy stwierdził że składki ubezpieczeniowe “wystrzeliły w górę jak rakieta”, “ze względu na upoważnienia Obamacare”.

“Nie jestem pewny co Pan ma na myśli mówiąc o upoważnieniach. O którym upoważnienienu ustawy Obamacare on mówi,” zapytał Doyle, i wymienił: “preexisting conditions”, (czyli kondycji zdrowotnej ubezpieczonego, zanim jego ubezpieczenie zaczęło działac), limity w dochodach, oraz możliwość aby dzieci pozostawały na ubezpieczeniach swoich rodziców do ukończenia 26 lat.

John Shimkus, poprosił wtedy aby Doyle zwrócił się ze swoim zapytaniem do zgromadzonych kongresmenów na sali, ponieważ on sam chciałby zadać pytanie, “Dlaczego mężczyźni mają płacić za opiekę prenatalną?”.

Republikański projekt reformy systemu ubezpieczeń zdrowotnych zmierza do zniesienia Obamacare wprowadzonego przez administrację Baracka Obamy.

bk

Leave a Reply