Hit Broadwayu na deskach Lyric Opera

Tegoroczny sezon Opera chicagowska kończy wspaniałym przedstawieniem z serii „Broadway at Lyric” – My Fair Lady. Przedstawienie można oglądać do 21 maja.

Główne role w musicalu grają Lisa O’Hare jako Eliza Doolittle i znany z małego i dużego ekranu aktor – Richard Grant.

My Fair Lady- jest piątym w historii Lyric przedstawieniem brodwayowskim wystawianym w Chicago. W brawurowo zagranym i zaśpiewanym przedstawieniu, pełnym humoru i akcji bierze udział 56 artystów.

Premiera musicalu na Brodwayu odbyła się w 1956 roku. Musical wystawiono 2717 razy – co na owe czasy było rekoredem. W 1964 roku powstała nagrodzona ośmioma Oscarami adaptacja filmowa My Fair Lady w reżyserii George’a Cukora z Audrey Hepburn i Reksem Harrisonem w rolach głównych.

My Fair Lady to opowieść o ekscentrycznym profesorze fonetyki Henrym Higginsie, który zakłada się, że z prostej dziewczyny sprzedającej kwiaty, Elizy Doolittle, zrobi damę przez nauczenie jej manier, dobrego zachowania i ładnego wysławiania się. Po serii zabawnych porażek udaje mu się to i Eliza zaczyna być podziwiana jako prawdziwa lady. Okazuje się, że dziewczyna ma dużo wdzięku i czaru, czego profesor Higgins z początku nie zauważa. Dopiero, gdy pojawiają sie wokół niej adoratorzy profesor uświadamia sobie, że Eliza jest kobietą jego życia.

Leave a Reply