Barbara Byrd-Bennett skazana na 4,5 roku więzienia

Była szefowa chicagowskich szkół publicznych Barbara Byrd-Bennett została skazana na 4,5 roku więzienia.

Barbara Byrd- Bennett będąc szefową Chicagowskich Szkół Publicznych podpisała kontrakt z prywantą firmą na szkolenia dyrektorów szkół. Kontrakt opiewał na przeszło 20 milionów dolarów, z czego Byrd- Bennett miała otrzymać część. Do umowy między Byrd- Bennett a SUPES Academy doszło poza oficjalnym przetargiem, w momencie, kiedy CPS nie radził sobie z dużymi problemami finansowymi.

W 10 minutowej przemowie przed sądem była szefowa chicagowskich szkół publicznych wyraziła skruchę i wzieła odpowiedzialność za to co zrobiła. Reprezentujący ją adwokat Michael Scudder wnioskował do sądu o 3,5 roku więzienia i prace społeczne.

Dwóch właścicieli SUPES Academy – Gary Solomon i Thomas Vranas zostali skazani: Solomon na 7 lat, a Vranas na 18 miesięcy.

Byrd-Bennett odsiadywanie wyroku rozpocznie latem, w więzieniu w Alderson w stanie West Virginia. W więzieniu dla kobiet w Alderson wcześniej wyrok odsiadywała Martha Stewart i Billie Holiday za posiadanie narkotyków.

Całą trójkę skazanych czeka jeszcze jeden proces wytoczony przez CPS. Chicagowskie Kuratorium Oświaty żąda odszkodowania na sumę 65 mln. dolarów.

MPE

Leave a Reply