Artur Szpilka na Greenpoincie: zrobię to dla Polski

Setki fanów witały w środę Artura Szpilkę na Greenpoincie, który w oddziale Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej rozdawał autografy, ściskał dłonie i pozował do zdjęć. Polski bokser zapowiedział, że podczas walki o mistrzostwo świata da z siebie wszystko. “Zrobię to dla Polski” – obiecywał słynny “Szpila”.

Walka o mistrzostwo świata odbędzie się 16 stycznia w Barclays Center, na Brooklynie, ale już w środę Artur Szpilka “ładował się energią” rozmawiając z polskimi fanami, którzy w sali konferencyjnej Naszej Unii przy 100 McGuinness Blvd. na Greenpoincie, dopingowali go wymachując biało-czerwonymi szalikami, a czasem też używając słów, których nie wypada cytować w tym artykule.

szplka_1Spośród przeważnie męskiej publiczności, mało kto chyba nie wierzył, że polski bokser pokona swego przeciwnika, a już z pewnością nikt nie miał wątpliwości, że podczas pojedynku z Deontayem Wilderem o mistrzowski pas wagi ciężkiej organizacji WBC, da z siebie wszystko.

Zapewniał o tym zresztą sam bokser, który mówił, że do walki jest bardzo dobrze przygotowany.

Szpilka nie krył zaskoczenia, że polscy fani aż tak licznie pojawili się w oddziale Naszej Unii.

“Wchodząc tutaj zobaczyłem tyle biało-czerwonych szalików i pomyślałem przez chwilę, że to jakiś mecz piłki nożnej” – żartował bokser.

“Dziękuję wam bardzo za wasze wsparcie naprawdę dużo to dla mnie znaczy przed moim najważniejszym wyzwaniem w karierze. Walczę o mistrzostwo świata jako kolejny Polak. Nie wiem co się tam stanie, ale mogę wam obiecać jedno – dam z siebie 100 proc” – mówił “Szpila”.

Kibice odpowiedzieli mu gromkimi okrzykami: “wygrasz!”.

szpilka IVBrawa otrzymali również współpracownicy polskiego boksera, z których część pojawiła się w raz z nim na spotkaniu w Naszej Unii.

Dyrektor wykonawczy PSFCU, Bogdan Chmielewski, przekazał Arturowi Szpilce biało-czerwony szalik, taki sam jak wcześniej otrzymali wszyscy uczestnicy spotkania.
“Wierzę, że na pewno przyniesie on szczęście” – powiedział Bogdan Chmielewski, ściskając dłoń bokserowi.

Spotkanie zakończyły wspólne zdjęcia z fanami i fankami. Artur Szpilka chętnie rozdawał również autografy.

www.greenpointpl.com

logo-GPL

15_ICL-POLISH-AD-300x300_1

nasza-unia-250px

Leave a Reply