23 letni pięściarz Patryk Szymański pokonał Wilky’ego Campforta

Patryk Szymański

Polski pięściarz z Koninia 23 letni Patryk Szymański (16-0, 9 KO) w ostatnią sobotę 2 lipca zdał na piątkę najtrudniejszy test w swej bokserskiej karierze. W Santander Arena w Reading pokonał mocnego rywala 31 letniego Wilky’ego Campforta (21-3, 12 KO).

Przeciwnik Szymańskiego w ubiegłym roku walczył o pas federacji IBF. Pojedynek ten przegrał, ale zaprezentował się z jako bardzo dobry pięściarz. Sobotnią walkę Szymańskiego z Campfortem pokazała amerykańska stacja telewizja ESPN, którą ogląda miliony Amerykanów.

– Jestem bardzo zadowolony z tego pojedynku. Przebiegł zgodnie z planem. Potrzebuje właśnie takich ciężkich walk by moja kariera bokserska szła szybko na przód. Teraz krótki odpoczynek i przygotowania do kolejnego pojedynku. Może tym razem zawalczę w Polsce. Mam tam swoich licznych fanów. – powiedział nam po walce młody pięściarz z Konina.

Szymański w Reading mógł liczyć na doping polskich kibiców oraz swej rodziny. Na walce był między innymi jego tata Grzegorz i dziewczyna Klaudia.

– Sam kiedyś boksowałem i byłem pierwszym trenerem Patryka. W boksie amatorskim stoczył 250 walk. Jestem z syna bardzo dumny i wspieram go jak mogę. – powiedział nam zadowolony tata polskiego pięściarza.

Tekst: MJR
Fot: Mike Rawicz

logo-GPL

nasza-unia-250px

APN-300x300-0416-Sentra

APN-300x300-0416-Altima

Leave a Reply