100 tys. Amerykanów do Melanii Trump: przeprowadź się do Waszyngtonu albo płać

Prawie 100 tys. osób w ciągu tygodnia podpisało petycję wzywającą Melanię Trump do przeprowadzki do Białego Domu lub opłacenia ogromnych kosztów ochrony Trump Tower.

Wielu Amerykanów ma dość utrzymywania Pierwszej Damy i jej syna w Nowym Jorku, domagają się, by prezydent Donald Trump – zgodnie z tradycją – zamieszkał razem z żoną. Pierwsza Dama i jej syn Barron zostaną jednak w Wielkim Jabłku do lata, żeby 10-latek mógł skończyć rok szkolny, zanim się przeniosą do stolicy USA. Amerykańskie media donoszą, że Melania mieszka w wartym 100 milionów dolarów, liczącym 2800 metrów kwadratowych apartamencie, wykończonym 24-karatowym złotem i marmurem na szczycie Trump Tower.

Petycja zostanie przekazana senatorom Berniemu Sandersowi i Elizabeth Warren, gdy podpisze ją 150 tys. osób.

Ochrona prezydenta i jego rodziny od dnia wyborów do inauguracji prezydenta kosztowała nowojorską policję 24 mln dolarów. Gdy Trumpa nie ma w Nowym Jorku ochrona Pierwszej Damy i jej syna kosztuje nawet 146 tys. dolarów dziennie, a gdy prezydent pojawia się w mieście koszt wzrasta do 308 tys. W ciągu roku koszt ochrony wynióslby 50 mln dolarów – informował w lutym „The New York Times”, powołując się na dane policji.

Wielu Amerykanów uważa, że podatnicy USA wydają astronomiczne sumy na ochronę Pierwszej Damy w Trump Tower, co tylko zwiększa narodowy dług i ma negatywne skutki dla kraju. „Płacimy wystarczająco dużo za wycieczki Trumpa na pola golfowe. Wszystkie Pierwsze Damy mieszkały w Białym Domu”, „Jeśli ona nie chce mieszkać razem z mężem, niech sami płacą za tę ekstrawagancję”, „Mieszkanie w Białym Domu to jest to, co robisz, gdy jesteś żoną prezydenta” – to tylko niektóre z komentarzy internautów pod petycją.

Źródło: The Independent

Leave a Reply